O projektu fortifikace.cz

Fortifikace.cz je projekt zaměřený na mapování a dokumentaci historického období mezi lety 1945 a 1990. Primárně se věnujeme historii armádní a souvisejícím politicko-sociálním tématům, sekundárně i dalším objektům a tématům, která mohou se základním směřováním projektu Fortifikace.cz souviset.

Snažíme se mapovat objekty i území, které mají s naší novodobou vojenskou historií jasnou spojitost. Nabízíme tak pohled na trochu jinou část historie Československa.

Prostřednictvím těchto stránek bychom zájemce rádi seznamovali s kapitolami tuzemské historie, které se ve většině učebnic nenacházejí, byť by nepochybně měly. I proto se budeme do budoucna snažit realizovat i materiály edukativního charakteru.

Jednotliví členové našeho týmu se profesionálně i zájmově věnují badatelské činnosti již delší dobu. Projekt Fortifikace.cz nám dává možnost nejen naše poznatky sdílet, ale i rozšířit výstupy do celků, které budou k užitku široké veřejnosti.

 

Dokumentační činnost

Základ naší práce tvoří dokumentace. Jednak dokumentace objektů, často jejich pouhých fragmentů, které jsou svědky novodobé české a československé historie, jednak shromažďování písemných materiálů a dokumentů, i osobních vzpomínek pamětníků.

V praxi tato činnost znamená osobní návštěvy desítek objektů, hledání pamětníků, ale i spolupráci s odborníky na daná témata i s dalšími badateli.

 

Naše projekty

Projekt Ralsko – Cílem je plně zdokumentovat bývalý vojenský prostor Ralsko. Výsledky projektu můžete vidět na našich stránkách pod rozcestníkem Vojenský prostor Ralsko.

 

Bannery

Budeme rádi, pokud umístíte banner fortifikace.cz na vašem webu.

icon_fortifikaceCZ

icon_fortifikaceCZ2

background